Jaká jsou kritéria pro výběr vestavěné skříně?

Pokud máte zájem na tom, aby byla výsledná vestavěná skříň přesně podle představ, je doporučeno se řídit následujícími pokyny. Předejdete tak případným nedorozuměním a následnému prodloužení doby výroby.

Správný postup ve zkratce

1) Vybrání umístění a následné zjištění rozměrů
2) Volba materiálu pro zhotovení korpusu
3) Výběr vhodných materiálů pro dvířka
4) Volba vnitřního vybavení skříně
5) Zhotovení orientačního nákresu
6) Kontaktování výrobce za účelem
7) Posledním krokem je odsouhlasení vypočítané ceny a následná realizace

Postup výběru vestavěné skříně podrobněji

1) Nejprve si předběžně určete místo, kam chcete novou skříň instalovat. Poznamenejte si také orientační rozměry, ze kterých lze následně vycházet.

2) Následně si rozmyslete, zda vám bude stačit běžné lamino, nebo budete ochotni investovat do dražší, ale kvalitnější dřevěné dýhy. Ta je také mnohem odolnější.

3) Je nutné také zvážit výběr materiálu, ze kterého budou zhotoveny dveře skříní. Lze například použít stejný materiál jako na korpus skříně, nebo je možné využití zrcadel pro optické rozšíření místnosti.

4) Krokem čtvrtým by mělo být rozmyšlení, zda potřebujete skříň spíše na ukládání složených věcí nebo jako šatní skříň s tyčí pro umístění ramínek. Zvážit byste to měli důkladně, aby nebylo následně nutné vestavěnou skříň dodatečně upravovat.

5) Pokud jste již rozmyšleni o rozložení skříně, bylo by dobré udělat si vlastní alespoň hrubý náčrt skříně. Pokud si myslíte, že byste si s tím neporadili, naši odborníci vám rádi poradí a pomohou.

6) Na základě výše uvedeného nákresu je již možné vám vypracovat alespoň předběžný odhad ceny. Na jejím základě se můžete rozhodnout, zda si pozvete technika k přesnému zaměření skříně.

7) Jakmile nám budou dodány přesné rozměry, je již samozřejmostí výpočet přesné ceny. Pokud budete ochotni ji akceptovat, začneme na zhotovení ihned pracovat a vestavěná skříň vám bude dodána v domluveném termínu.

Kam je nejvhodnější umístit vestavěnou skříň?

Při výběru umístění vestavěné skříně musíte myslet především na to, že na tomto místě bude skříň do té doby, než se ji za mnoho let rozhodnete vyměnit. Bude totiž vyrobena naprosto na míru a její stěhování na jiné místo tak naprosto nepřipadá v úvahu.

Je tedy samozřejmé, že zároveň v místě umístění skříně není dále možno provádět různé stavební úpravy bez toho, aby nebylo nutné vestavěnou skříň měnit. Dobře tedy zvažte, zda vám současné dispozice místnosti vyhovují a že opravdu neplánujete cokoliv bourat nebo přizdívat.

Který z materiálů vybrat pro výrobu korpusu skříně?

Toto rozhodnutí bohužel závisí především na finančních prostředcích, které jste ochotni do nové vestavěné skříně investovat. Pokud vám na penězích nesejde, měli byste si rozhodně vybrat kvalitnější a odolnější dřevěnou dýhu. Není to ovšem nutné a běžné lamino s vybraným dekorem bude působit stejně pěkným dojmem.

Posuvná nebo křídlová dvířka?

Má-li místnost, do které skříň umístíte, menší rozměry, měli byste si vybrat šikovná posuvná dvířka. Při otevírání skříně tak nebudete při pohybu v místnosti zbytečně omezováni. Podle některých názorů se tyto skříně hodí především do ložnic, chodeb a podobných menších místností.

Naopak vestavěné skříně, které se budou otevírat pomocí běžných křídlových dvířek, najdou své uplatnění v prostorách reprezentativních a větších. Spíše než posuvná dvířka dodají nábytku jistý elegantní a pěkný vzhled. Tato dvířka lze také vybavit různými vyfrézovanými motivy, které jim ještě více přidají na vzhledu.

Vybrat si dělená dvířka nebo vcelku?

Při výběru je potřeba vybrat ještě členění skříně. Byli byste raději, kdyby skříň více splývala s okolním nábytkem a zařízením? Potom byste si měli vybrat jednodílná dvířka, která se pro tento účel hodí lépe než dvířka dělená. Ta naopak nechají skříň vyniknout a lze ji tak mít jako pěkný bytový doplněk.

Jak velké zrcadlo si vybrat?

Zrcadlo umístěné na dveřích skříně se hodí zejména v menších místnostech. Opticky dojde k jejich zvětšení. Neměli byste ovšem zapomínat na to, že na příliš velkém zrcadle budou vidět i sebemenší nečistoty a vás tím pádem čeká velmi časté mytí a leštění.

Vnitřní vybavení skříně

Vestavěné skříně Komandor jsou typické svou velkou variabilností. Lze téměř libovolně přidávat poličky či jiné příslušenství. Například je možné vybavit skříň drátěným programem pro snadné ukládání věcí. Praktické jsou také vysunovací šatní tyče nebo speciální systémy pro ukládání kalhot, kravat a podobného oblečení.

Kontaktujte nás

Kontaktujte autorizovaného dealera v Říčanech nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.